Často kladené dotazy

Jak mám najít průvodce s informacemi pro pacienta nebo návod k použití (IFU) pro konkrétní produkt?

Profesionální návody k použití:

  1. 1. Vyberte možnosti Continent (Světadíl) > Country (Země) > Languages (Jazyky). Vyberte možnost Continue (Pokračovat).
  2. 2. Zadejte název nebo modelové číslo produktu, případně použijte filtr Segment, Category (Kategorie) a Family (Rodina).
  3. 3. Vyberte možnost Search (Hledat).

Zobrazí se návody k použití schválené pro danou zemi a produkt.

 

Příručky pro pacienty:

  1. 1. Vyberte možnosti Continent (Světadíl) > Country (Země) > Languages (Jazyky). Vyberte možnost Continue (Pokračovat).
  2. 2. Zadejte název nebo modelové číslo produktu a vyberte možnost Search (Hledat).
  3. 3. Případně vyberte odkaz na konkrétní produkt.

Zobrazí se příručky pro pacienty schválené pro danou zemi a produkt

 

Proč se moje země nenachází na seznamu? (Pouze u návodů k použití)

Vaše země zřejmě v tuto chvíli nemá schváleno používání elektronických návodů k použití. K produktu bude přiložen tištěný návod k použití. Máte-li zájem o tištěnou verzi návodu k použití, obraťte se na nás s využitím příslušných údajů na stránce Global Locations and Contacts | Abbott U.S..

Proč není produkt uveden pro mou zemi? (Pouze u návodů k použití)

Produkt nemusí být ve vybrané zemi schválený nebo momentálně není schváleno použití elektronického návodu k použití. K produktu bude přiložen tištěný návod k použití. Máte-li zájem o tištěnou verzi návodu k použití, obraťte se na nás s využitím příslušných údajů na stránce Global Locations and Contacts | Abbott U.S..

Mohu použít průvodce s informacemi pro pacienty nebo návod k použití určený pro jinou zemi?

Ne, je třeba použít průvodce s informacemi pro pacienty a návod k použití schválené pro danou zemi.

Jak lze zobrazit elektronickou verzi průvodce s informacemi pro pacienty nebo návodu k použití?

K zobrazení souborů PDF je vyžadována aplikace Adobe Reader 6.0 nebo novější.

Klikněte na název souboru PDF ve výsledcích vyhledávání. Soubor se zobrazí ve vašem webovém prohlížeči. Soubor můžete uložit, prohledávat nebo vytisknout pomocí aplikace Adobe Reader. Bezplatný prohlížeč souborů PDF si můžete od společnosti Adobe Systems stáhnout zde

Doporučené webové prohlížeče:

  • Chrome. Stáhnout si jej můžete ze stránek společnosti Google
  • Mozilla Firefox. Stáhnout si jej můžete ze stránek společnosti Mozilla
  • Microsoft Edge. Stáhnout si jej můžete ze stránek společnosti Microsoft
  • Safari. Stáhnout si jej můžete ze stránek společnosti Apple

Jak lze zobrazit předchozí verze průvodce s informacemi pro pacienty nebo návodu k použití?

Zákazníkům mimo USA se ve výsledcích vyhledávání zobrazí funkce sloužící k zobrazení předchozích verzí, čísel dokumentů a dat zveřejnění.

Jak poznám, že průvodce s informacemi pro pacienty nebo návod k použití prošli revizemi?

Průvodce s informacemi pro pacienty a návody k použití prochází čas od času revizí. Nejnovější verzi proto naleznete na těchto internetových stránkách.

Bude mi oznámeno, že návod k použití byl z bezpečnostních důvodů revidován?

Společnost Abbott má zaveden formální proces k určení toho, zda je potřeba zahájit bezpečnostní nápravné opatření v terénu (FSCA). V rámci akce FSCA se mohou vyskytnout urgentní revize předepsaného návodu k použití. V takovém případě je na základě procesu společnosti Abbott potřeba rozeslat oznámení o bezpečnostní akci všem poskytovatelům zdravotnické péče, kteří mají ve svém vlastnictví dotčený produkt, a informovat je o revidovaném návodu k použití. Pokud byl návod k použití na internetových stránkách aktualizován z bezpečnostních důvodů, důvody k tomu budou uvedeny v poli RevisionType (Typ revize).

Jak lze stáhnout elektronickou verzi průvodce s informacemi pro pacienty nebo návodu k použití?

Nejnovější verzi získáte kliknutím na název souboru PDF ve výsledcích vyhledávání. Soubor se zobrazí ve vašem webovém prohlížeči. Soubor můžete uložit, prohledávat nebo vytisknout pomocí aplikace Adobe Reader. Bezplatný prohlížeč souborů PDF si můžete od společnosti Adobe Systems stáhnout zde

Jak lze vytisknout elektronickou verzi průvodce s informacemi pro pacienty nebo návodu k použití?

Nejnovější verzi získáte kliknutím na název souboru PDF ve výsledcích vyhledávání. Soubor se zobrazí ve vašem webovém prohlížeči. Soubor můžete uložit, prohledávat nebo vytisknout pomocí aplikace Adobe Reader. Bezplatný prohlížeč souborů PDF si můžete od společnosti Adobe Systems stáhnout zde

Kde najdu definici symbolů na štítcích?

Definice symbolů na štítcích obsahuje každý průvodce s informacemi pro pacienty i každý návod k použití. Přehled nejčastěji používaných harmonizovaných symbolů naleznete zde.

Jak mohu požádat o tištěnou verzi průvodce s informacemi pro pacienty nebo návodu k použití?

Na zákaznický servis se obraťte telefonicky, faxem nebo e-mailem.

Přístup ke konkrétnímu návodu k použití prostřednictvím online formuláře žádosti získáte pomocí pokynů v části Jak mám najít průvodce s informacemi pro pacienta nebo návod k použití (IFU) pro konkrétní produkt?

Poté pod názvem PDF souboru vyberte možnost Order a Copy (Objednat kopii).

Jak rychle dostanu od zákaznické podpory tištěnou verzi průvodce s informacemi pro pacienty nebo návodu k použití?

Zákazníci v Evropské unii obdrží tištěnou verzi průvodce s informacemi pro pacienty nebo návodu k použití do 7 kalendářních dnů bez jakýchkoliv příplatků. V jiných oblastech se bude doručení řídit místními nařízeními.

Jak zjistím jedinečné identifikační číslo (UDI) svého zařízení?

Naleznete jej na štítku produktu. Identifikátor UDI má dvě části: Prvních 16 číslic představuje identifikátor UDI-DI a posledních 18 číslic představuje identifikátor UDI-PI.

Unique Device Identification*Identifikační číslo zařízení = prvních 16 číslic

Identifikátor UDI-DI můžete použít na stránkách EUDAMED k vyhledávání informací souvisejících se zařízením, jako je například souhrn bezpečnostních a klinických výkonnostních údajů (SSCP).